Projekty

Projekt budowy Terminala Międzynarodowego Portu Lotniczego we Wrocławiu obejmowała wznoszenie betonowych ścian, stropów wznoszonego obiektu oraz fragmentarycznie stalowej konstrukcji dachu, zawierającej liczne przeszklenia. Powierzchnia nowej budowli wyniosła 40 tys. mkw. Po zakończeniu inwestycji z lotniska we Wrocławiu może korzystać nawet 3,2 miliona osób rocznie.

STREIF Baulogistik Polska świadczyła usługę najmu pięciu żurawi wieżowych różnych typóworaz zabezpieczał obsługę operatorską dla wszystkich żurawi. Dodatkowo zabezpieczaliśmy operacje od strony logistycznej (transporty, montaże, demontaże).

Budowla miała trzy piętra i jedną kondygnację pod ziemią. W nowym terminalu znalazł się parking na tysiąc miejsc, restauracje i pasaż handlowy. Budynek ma przeszklone elewacje. Dzięki temu, siedząc w środku na dowolnym piętrze, można zobaczyć, jak z płyty lotniska startują samoloty.

Wykorzystywane w inwestycji żurawie to: Liebherr 280 EC-H, Liebherr 180 EC-H, Potain MDT 302.

Projekt wymagał m.in. zabezpieczenia terminowości obsługi wielu żurawi na jednym placu budowy oraz doradcztwa w zakresie bezpieczeństwa i bezkolizyjnej współpracy żurawi.

Warto podkreślić, że projekt został zrealizowany w sąsiedztwie pasa startowego czynnego lotniska, a żurawie pracowały w tzw. "strefie dolotu", ale bez ryzyka kolizji z samolotami w ruchu. Wymagało to jednak podjęcia specjalnych procedur bezpieczeństwa, odpowiedniego zabezpieczenia i oznakowania sprzętu. Dlatego wszystkie żurawie pracujące w projekcie zostały pomalowane w pasy biało czerwone i wyposażone w cztery obrysowe lampy ostrzegawcze, zamontowane na ich wysięgnikach, szpicach i przeciwwysięgnikach.

 

Dane kontaktowe

TRINAC Polska Sp. z o.o.

ul. Palisadowa 20/22
01-940 Warszawa

tel.: +48 22 865 46 48 

e-mail: info(at)trinac.pl

Szybki kontakt

© Trinac Polska 2022
Wykonanie: Solmedia.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

UWAGA! Ten serwis używa cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem